Blog

Masáž lávovými kameňmi

lavove kameny
lavove kameny

Korene tejto masáže siahajú 4000 rokov späť. Už v tejto dobe sa vedelo o účinku lávových a iných drahých kameňov. Horúce kamene poznali už aj americkí indiáni, hojne sa používali v Indii, Egypte, Mezopotámii, Tibete, Číne a na Havaji.

https://www.stillers.sk/produkt/medicwell-masazny-vankus/

Opis:

Havajská masáž lávovými kameňmi vychádza z havajskej masáže Kahuna lomi lomi. Terapeut využíva predlaktia, lakte a kĺby, čo v kombinácii s rytmickými hmaty prispieva k vysokému terapeutickému a relaxačnému účinku. Svaly sa dôkladne premasírujú a prehrejú, životnej energie uväznená v stuhnutých svaloch a kĺboch ​​sa uvoľní a rozprúdi harmonicky po celom tele. Obnovený tok energie spôsobí veľmi príjemný stav pokoja, keď všetky myšlienky odplávajú a my zažívame blažený pocit, že všetko je ako má byť. Masáž lávovými kameňmi vytvára hlboký pokoj a vyrovnanie sa stále vracia ešte niekoľko dní po masáži (u niekoho aj dlhšie).

lávové kamene:

Pri terapii sa používajú lávové kamene, ktoré majú silnú energetickú vibráciu a obsahujú veľké množstvo železa. Uvoľňovaním kovových iónov prispieva k urýchleniu regenerácie tkanív a rýchlemu odstraňovaniu blokov na meridiánoch. Teplo sálajúce z kameňov ohrieva pokožku, ktorá vďaka tomu lepšie vstrebáva liečivé oleje a zároveň uvoľňuje svalstvo, takže masér môže pracovať s hlbšími vrstvami tkaniva.

vplyv a pôsobenie:

Horúce lávové kamene stimulujú oslabené partie, krvný a lymfatický obeh, zvyšujú mikrocirkuláciu, zrýchľujú bunkový metabolizmus, urýchľujú odstraňovanie škodlivín a toxínov, odstraňujú svalové spazmy a blokády, vyživujú medzistavcové väzy spolu s použitým olejom, urýchľujú regeneráciu, prehlbujú relaxáciu a energetické toky v tele, prehrievajú celé telo a celkovo uvoľňujú centrálnu nervovú sústavu.

Priebeh:

Počas tejto masáže lávovými kameňmi sa využívajú špeciálne havajskej techniky, ktoré v spojení s horúcimi kameňmi a s použitím éterických olejov telo dokonale premasírujú, prehrejú a vďaka tejto kombinácii potom majú vysoký terapeutický a relaxačný účinok. V základnom čase sú ošetrené nohy, chodidlá, chrbát a šije. V predĺženom čase sú to navyše aj ruky, dekolt a tvár.

Masáže lávovými kameňmi pomáhajú pri:

– opuchoch zavinených prílišným zadržiavaním tekutín v tele

– odstraňovaní bolesti krčnej chrbtice

– všetkých bolestiach chrbta

– predmenštruačnom syndróme

– kĺbových ochoreniach

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *