Blog

magnetoterapia

masazny vankus medicwell

Využitie zariadenia pulznej magnetoterapie spočíva najmä v účinnej podpore tlmenia prejavov choroby a to najlepšie ako súčasti komplexnej terapie.

Magnetoterapia je vlastne liečba magnetickým poľom. Používa magnety rôznej veľkosti a sily, ktoré sú umiestňované na telo, aby zmiernili bolesť a podporili liečbu ochorení.

Magnetoterapia sa najčastejšie využíva pri bolestiach nôh a chrbta. Najnovšie štúdie však naznačujú, že rovnako by mohla podporiť hojenie rán, zlepšiť spánok, alebo pôsobiť proti depresii.

https://www.stillers.sk/produkt/medicwell-masazny-vankus/

Ako funguje magnetoterapia?

Naše telo má vlastné, prirodzené magnetické a elektrické pole. Každá molekula tela obsahuje malé množstvo magnetickej energie. Myšlienka magnetoterapie vychádza z predpokladu, že zdravotné problémy nastávajú práve kvôli nerovnováhe magnetických polí nášho tela. A teda, ak svoje telo „vložíme“ do magnetického poľa, malo by sa všetko vrátiť do normálu a problémy by mali ustúpiť. Niektoré štúdie skúmajú, či magnetoterapia dokáže zvýšiť energiu, a tým aj predĺžiť život človeka. Pozitívne je, že magnetoterapia je jednu z mála liečebných metód, pri ktorých necítime žiadnu bolesť. To je dôvod jej rastúcej popularity.

Na čo sa magnetoterapia využíva?

Podľa stránky medicinenet.com, magnetoterapiou je v súčasnosti ošetrovaných približne 16 stavov a chorôb. Je to hlavne reumatoidná artritída, ischias, poruchy obehového systému, neuropatia, diabetická neuropatia, fibromyalgia, AIDS, imunitná dysfunkcia, infekcie, zápaly, nespavosť, roztrúsená skleróza, bolesť svalov, psoriáza, poúrazové stavy, či stres. Medzi problémy, ktoré sú príčinou zníženej kvality života a je veľmi vhodné ich včas riešiť sú napríklad.

bolesť,
opuchy,
kŕče,
zlá pohyblivosť,
stavy spôsobené zníženým prekrvením a nedostatočným metabolickým obratom organizmu.

Najčastejšími dôvodmi prečo lekári predpisujú použitie magnetoterapie na rehabilitáciách alebo odporúčajú jej použitie v domácom prostredí pre dlhodobejšie a účinnejšie aplikácie sú práve bolesti, kŕče, opuchy, podpora hojenia po úrazoch a chirurgických zákrokoch, ale aj potreba lepšieho metabolického obratu organizmu a prekrvenia. Tieto problémy sa vyskytujú ako prejav mnohých zdravotných stavov, najmä pohybového aparátu. Často sa vyskytujú aj pri ďalších zdravotných problémoch spojených so zlým prekrvením alebo zlým metabolickým obratom v organizme.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *