Blog

MASÁŽ CHODIDIEL

reflexologia chodidiel

Prostredníctvom masírovania reflexných plôšok sa pôsobí na pohybový aparát, vnútorné orgány, žľazy z vnútornou sekréciou, jednoducho na každú časť ľudského tela. Týmto sa znova nastoľuje stratená telesná aj duševná rovnováha, posilňuje sa imunitný, tráviaci, vylučovací, dýchací, nervový a lymfatický systém.

https://www.stillers.sk/produkt/medicfoot-masaz-chodidiel/

Tlakom a masírovaním reflexných plôšok na chodidlách je možné zlepšiť celkovú látkovú výmenu, ovplyvniť bolesť chrbta a chrbtice, urýchliť hojenie po úraze alebo operatívnom zásahu a predchádzať vzniku rakovinotvorných buniek. Inými slovami, telo sa stáva odolnejšie, vyrovnanejšie a po masáži má človek pocit ľahkých nôh. Masáž založená na pôsobení na tzv. reflexné plôšky, ktoré sa nachádzajú nielen na chodidlách, ale aj na priehlavkovej časti chodila a v okolí členkov.

Tlačením a trením bodov na chodidle je možné veľmi spoľahlivo nájsť problémové miesta na ľudskom tele, pretože reflexné body na šľapaji chodidla pri stlačení reagujú bolestivo a tak prezrádzajú postihnuté svaly, kĺby alebo vnútorné orgány. Z týchto dôvodov sa metóda reflexnej masáže chodidiel celkom spoľahlivo dá využívať aj pri diagnostike postačujúcej najmä pre terapiu. Reflexnou terapiou možno pôsobenie nasmerovať presne na patričný orgán. Tlakom na danú plochu alebo bod sa prenáša signál na príslušný orgán. Účinok sa dostavuje okamžite, čo má veľký význam pri bolestiach alebo akútnych problémoch.

Reflexná terapia využíva tlak a masáž reflexných zón a plôch prevažne na chodidlách nôh, kde je zobrazená presná mapa celého nášho tela, ktoré je možno použiť k uvoľneniu a harmonizácii nášho organizmu.

Reflexné plôšky sú tvarovo veľmi podobné príslušnému orgánu, predstavujú rozmery až niekoľkých štvorcových centimetrov a dajú sa celkom veľmi ľahko určiť. Reflexné zóny sa využívajú nielen pri terapii, ale tiež pri určovaní diagnostiky.

Účinok reflexnej masáže býva okamžitý, čo má obrovský význam pri bolestiach, akútnych problémoch a pri prvej pomoci. Reflexológia je vždy dostupná, nenáročná a väčšinou i príjemná. Reflexná terapia je metódou prevencie, svojpomoci a pomocnou pri inej terapii.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *